Ekskluzive

Kryediplomati evropian, Josep Borrell, ka arritur në objektin e BE-së ku fillimisht do të takojë ndaras e më pas edhe bashkë kryeministrin e Kosovës Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq. Borrell, në një prononcim për media para takimit, përsëriti se rruga e Kosovës dhe Serbisë drejt BE-së është...

Lajmet Kryesore

Shqipëri

Hodhi votën “pro” për ta shkarkuar! Gramoz Ruçi e përshëndet nga Kongresi: Ilir Meta, një nga miqtë e mi të parë

Gjatë fjalës në Kongresin e Jashtëzakonshëm të PS-së pasi dha dorëheqjen Gramoz Ruçi përshëndeti katër të rinjtë e parë që trokitën në derën e...

OPERACIONI “FSHESA”! Rama paralajmëron ‘pastrimin’ e adminstratës: Kush se bën nga ju është tradhëtar i PS, po duartrokisni tani por…

Në fjalën e tij, në Kongresin e Partisë Socialiste, Rama tha se ata që nuk do të ndjekin udhëzimet e tij, do të cilësohet...

Rajoni & Bota

AdvertismentGoogle search engine

Lajmet e Fundit

Kurti takohet me Vuçiç

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, janë takuar për herë të parë në Bruksel, në kuadër të dialogut të...

Lajmet më të krkuara

Ekonomi

Për tre muaj, u eksportuan 126 milionë euro produkte nga Kosova

Eksporti i produkteve kosovare gjatë tre muajve të parë të këtij viti ka shënuar rritje prej 45% krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit...

Komunat

Vrasje në Rahovec, dyshohet se viktima dhe dorasi kishin lidhje familjare

Një vrasje ka ndodhur sonte në qytetin e Rahovecit. Në lidhje me këtë rast, Indeksonline ka kontaktuar me Zëdhënësin e Policisë së Kosovës për rajonin...

Sport

Spanja “Tiki-taka” për rekord, por ndaj Suedisë vetëm barazim pa gola

0
Debuton në Euro 2020 edhe Spanja, që nuk shkoi përtej një barazimi 0-0 në përballjen ndaj Suedisë në “Estadio de la Cartuja” të Sevillas,...

Ronaldo: E ardhmja nuk më shqetëson, dua Europianin e dytë radhazi

0
Zërat mbi të ardhmen e Cristiano Ronaldos janë të shumtë, megjithatë vetë ylli portugez është i përqendruar maksimalisht te Kampionati Europian, ku luzitanët do...

Jovetic projekton rikthimin në Itali, e kërkon Lazio

0
tefan Jovetiç shprehu dëshirën për t’u rikthyer në Serinë A dhe Igli Tare është gati t’ia plotësojë sulmuesit malazez. Më 30 qershor, kontrata e Jovetiç...

Starton ‘Euro 2020’, profili i 24 skuadrave dhe shanset e tyre...

0
Ka startuar edicioni i 16-të i kampionatit Europian të futbollit, ‘Euro 2020’, me një vit me vonesë dhe me zbehjen e atmosferës për shkak...

Shokoi botën pas atakut kardiak në fushë, zbulohet gjendja shëndetësore e...

0
Në ndeshjes midis Danimarkës dhe Finlandës, mesfushori Kristian Eriksen pësoi infarkt në fushë çka trishtoi fansa të futbollit në mbarë botën. Gjiganti mediatik ‘’Bein Sport’’...

LAJMI I FUNDIT/ Eriksen pëson atak kardiak në fushë, merret vendimi...

0
Ndeshja Danimarkë-Finlandë është pezulluar dhe nuk do të zhvillohet. Ky është vendimi i fundit i UEFA-s pas ngjarjes së rëndë, ku mesfushori danez Kristian...
AdvertismentGoogle search engine

Show Biz

Shëndetësi

Dieta e famshme me banane, çfarë e bën kaq të veçantë

0
Kishit dëgjuar ndonjëherë për dietën e banana? Kjo dietë e famshme kishte prezantuar Hitoshi Watanabe në librin e tij të quajtur “The Morning Banana Diet”. Në...

Kultur

Tragjeditë e Pejës

0
Gëzim Aliu (Resmije Kryeziu, “Nën saç”, roman, botoi “Lena Graphic Design”, Prishtinë, 2021) Pas romanit “Rrota e ujit” (2018), që është dëshmi e mundësive dhe aftësive...

Teknologji

Hakerat vjedhin miliona të dhëna në Amazon, Netflix dhe Facebook

0
Ekspertët e sigurisë kibernetike kanë gjetur një masë të madhe të dhënash të vjedhura që përmbajnë 26 milion persona ose subjekte në faqet e...