Jovetic projekton rikthimin në Itali, e kërkon Lazio

tefan Jovetiç shprehu dëshirën për t’u rikthyer në Serinë A dhe Igli Tare është gati t’ia plotësojë sulmuesit malazez.

Më 30 qershor, kontrata e Jovetiç me Monacon përfundon zyrtarisht dhe lojtari do të jetë i lirë të nënshkruajë me ekipin që ai dëshiron dhe Lazio mund të jetë destinacioni i radhës.

Në Serinë A, sulmuesi ka dhënë më të mirën me Fiorentinën e Interin dhe tani Tare synon ta afrojë në Romë duke përfituar nga fakti që agjenti i 31-vjeçarit është i njëjti me atë të trajenerit të afruar së fundmi, Maurizio Sarri.