Shokoi botën pas atakut kardiak në fushë, zbulohet gjendja shëndetësore e Eriksen

Në ndeshjes midis Danimarkës dhe Finlandës, mesfushori Kristian Eriksen pësoi infarkt në fushë çka trishtoi fansa të futbollit në mbarë botën.

Gjiganti mediatik ‘’Bein Sport’’ ka bërë të ditur gjendjen momentale të mesfushorit.

Gazeta shkruan se Eriksen është gjallë dhe në gjendje të qëndrueshme dhe është dërguar në

spital.

Ndërkohë kanë dalë pamjet e para të largimit nga fusha të Eriksen, teksa shihet me maskë oksigjeni në fytyrë.